istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Ediz Gürol Gündüz Yazıyor

DSC_0003

Aynı Filmi Tekrar İzlemek:

Çocukluğumda maltepedeki yazlık yıldız sineması ve Çeliktaş sinemasında film izlerdik,sezonda oynamış filmleri Çeliktaş sinemasında ailemiz ile birlikte masamızda gazoz ellerimizdeki çekirdekleri çitlerdik.

Filmler farklı olsada sonu birbirine benzerdi biz de arkadaşlarla birlikte Yıldız sinemasını tercih ederdik.

Film kopsa da elektrikler kesilse de gecenin karanlığında tren büyük bir gürültü ile geçerken film sesini duymasak da yine giderdik.

Pazar günü Maltepe stadındaki maça en azından mutlu son ile biten bir türk filmi tadı bulmak ümidi ile sevgili babam ile birlikte izledim.

Geçen hafta sahasında izlediğim sancaktepe belediyespor  birkaç oyuncu rotasyonu ile maltepespor karşısına  çıktı,inanın bu hafta da geçen hafta oynadıkları futbolun aynısını oynamaya çalıştılar,1.devre başarılı olamadılar.

2.devre maltepesporun beklerinin tempolarının düşmesi ile etkili oldular,Hızlı oyuncularla defansın arkasına sarkarak etkili oldular,beraberlik golü de böyle oldu.

Nitekim Yedikleri  golde kaleci Gökhan Yenigün topu sektirdi ve Enes Erdal İç kafa ile golü attı.

Maltepespor kalede Emre Aydın’ınyerinde çıkışları,stoper Serhat Hürriyet’in güven veren oyunu orta sahada Ömer ve Muzaffer’in uyumu hücumda Yavuz’un etkili oyunu,Enes Erdal’ın hareketli görüntüsü umutlarımızı arttırdı.

Maltepesporun golündeki senaryo çok iyi hazırlanmıştı Santrfor Yavuz Ayazoğlu’nun pası,Muzaffer Özkaya’nın sert şutunu kaleci Gökhan’ın sektirmesi Enes Erdal İç’in mükemmel golü.

Maltepespor top çeviriyor orta sahada basıyor oyunu ileride kabul ediyor kısacası iyi oynuyordu, Enes Erdal İç, Ethm Özden ve Serhat Hürriyet ile girilen gol pozisyonları ile 2.gole çok yaklaşılmıştı,

2.yarıda ne olduysa oldu Sancaktepe belediyespor oyunu maltepespor sahasına yıktı, top çevirmeye başladı,kanat oyuncularını değiştirdikten sonra etkili oynadı, oyuna sonradan dahil olan Kadir Arı ile 70.dakikada  beraberlik golünü de buldu.

Kadir Arı ile ilgili olarak geçen hafta bu oyuncuyu beğendiğimi  yazmıştım,ancak Melik Derin ise Maltepespor sol beki Kadir Öğe karşısında etkili olamadı.

Maltepespor neden kazanamıyor ?

Cevap basit çünkü gol atamıyor,futbolcuların gol vuruşları eksik girdikleri net gol pozisyonlarını değerlendiremiyorlar.

Şu güne kadar izlediğim takımlar arasında  maltepespor gol pozisyonlarını değerlendirme açısından yüzdesi en düşük takım sancaktepe belediyespor maçında da Ethem Özden net  2 gol pozisyonunu değerlendiremeyince bu ortalamayı düşürdü.

Bence maltepespor’un takım kurgusu iyi,Emre Aydın,Serhat Hürriyet,Ömer Sümer,Muzaffer Özkaya,Yavuz Ayazoğlu omurgası eldeki en makul seçenek,bu nedenlerle hocanın yanındayım.

Maç sırasında yaptığı değişiklikler ve hamleler yerinde iyi niyetli ve kazanmaya yönelik, 2.yarıya başlarken Doruk Traş’ı oyundan alması da olumlu idi,kaptan Çağlar Yıldırım’ın kadroda olmamasını merak ediyorum.

Maltyepespor’un gol vuruşu iyi bir oyuncu eksikliği açıkça görülüyor,ayrıca futbolcularımız kolay kart görüyorlar.

Hocaya yönelik eleştiriler olabilir,taraftarların yaptığı olumsuz tezahüratlar karşısında sinirlenmesi doğal ancak o yöne bakarak maçtan kopması profesyonelce değil.

Sonuç olarak lig maratonunun bitmine daha çok var,ara transferde eksiklikler giderilebilir.

Senaryoda mutlu son neden olmasın?

Mutluluk denilince aklınız ne geliyor ?

Ligde kalmak mı ?

saygılarımla

Ediz Gürol Gündüz

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.