istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Taraftarlar Dikkat Kötü Tezahürata 3 yıl Hapis Cezası Verilecek

DSC_0020

Futbol sahalarında yapılan kötü tezahürata ağır cezalar verilecek,5237 sayılı sporda şiddet yasasına göre 3 yıl hapis cezası uygulanacak.

Sahalarda taraftarların grup halinde ya da münferit olarak belirli bir takım ya da kişiyi hedef  veya muhatap alıp almadığına bakılmaksızın(Duyan kişilerin rencide olmasını sağlayacak şekilde)Aleni olarak söz veya davranışlarda bulunanlar şikayete bakılmaksızın, failler hakkında 6aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Tezahüratlar Din, dil, ırk, etnik köken veya mezhep farkı gözetmek tahrik edici sözlerden oluşması durumunda ise üst ceza sınırı 4,5 yıl olacak.

Ateşli silahların yanı sıra kesici,  ve delici aletlerle patlayıcı, parlayıcı, yanıcı  ya da yakıcı maddeleri statlara sokanlar 3 aydan 1 yıla kadar, kullananlar 1 yıldan 3 yıla kadar, başkaları için temin edenler 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklar.

Ayrıca müsabaka düzenini bozmak ve çevreyi kirletecek her türlü maddeyi statlara sokan kişiler  20 gün para cezası alacaklar.

Spor alanlarındaki eşya ve mala zarar verme suçu bakımından kamu malı hükmünde sayılacak meydana gelen zararların tazmini hususunda zarar veren kişiler sorumlu tutulacaklardır.

Pazar günü Maltepe Hasan Polat stadında oynanacak olan Maltepespor-Darıca g.b maçında tribünde takımımızı destekleyecek olan taraftarlarımızın dikkatli olmalarını hassasiyetle rica ediyorum.

Hem Maltepespor kulübümüzün,  hem de cefakar taraftarlarımızın mağdur olmamaları için bu uyarıyı yapıyorum.

Duyarlı Tribün liderlerimizin de kötü tezahürata   izin vermeyeceklerini, sadece Maltepespor takımını destekleyeceklerini  biliyorum.

Ayrıca rakip Darıca g.b takımının seyircisinin güvenlik gerekçesiyle maça getirilmeyeceği duyumunu da aldım.

Tribünde hep birlikte keyifli bir maç izlemeyi diliyorum.

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.