istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Kadir Küçükay Yazıyor

0001

Futbolda Antrenör Tercihinde Liyakat çok Önemlidir.

 

Genel olarak tüm sektörlerde işin başına getirilecek olan kişilerin tercihi yapılırken Liyakat aranmalı adama göre iş değil, işe göre adam aranmalıdır.

Futbolda da Kulüplerde Başkan ve yöneticiler Teknik sorumluları  belirlerken Liyakat aramalıdır.

Takımı teslim edecekleri Antrenörü iyi araştırmalı, Bilgi birikimi ve  donanımına bakılmalı,daha önce çalıştığı kulüplerde  hangi başarıları bulunduğu analiz edilmelidir.

Öncelikle kulübün mücadele ettiği ligi, takımları ve futbolcuları iyi tanıyor mu ?

Bı ligin Antrenörü mü ?

Kulübü hedeflerine taşıyabilecek kapasitede deneyimli mi ?

Bu ve bunun Gibi sorulara cevap aranmalıdır.

Kısacası Liyakate bakılmalı ve ona göre karar verilmelidir.

Ama Günümüzde Maalesef bazı kulüpler uygulamada bunları göz önüne almıyor, ahbap çavuş ilişkileri ile Bakanların milletvekillerinin belediye başkanlarının bürokratların siyasilerin ve iş adamlarının tavassutu ile etki altında kalarak önerilen Antrenörler ile çalışmayı tercih ediyorlar.

Maltepespor kulübünde de Teknik sorumlu Yücel Çolak’ın Kartalspor ile oynanan kupa maçı sonrası  istifa etmesi ile yukarıda bahsettiğimiz durumun söz konusu olduğu belirtiliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında da Maltepe Hasan Polat Stadının Tribünlerde maçı izleyen, notlar alan  hocaları gördük,

Bazı Antrenörlerin de başkan ve yöneticilere çeşitli kanallarla ulaşarak Cv verdiklerini de duyuyoruz.

İlhan Özüpekoğlu başkan ve yönetiminin görevde oldukları 3yıllık süre içinde tecrübe kazandıklarını, takımın başına getirecekleri hoca konusunda da daha önce yaptıkları hataları yapmayacaklarını düşünüyorum.

Yok efendim şu hoca çok iyi insanmış, bu hoca Maltepespora yakışırmış falan filan.

Biz kızımıza koca aramıyoruz Malteepspor takımına Antrenör arıyoruz.

Maltepespor kulübü deneme yanılma yeri değildir.

Profesyonel 3.lig 3.grupta mücadele eden play off grubu hedefi olan, 500.000 nüfuslu Maltepe ilçesinin profesyonel ligdeki tek temsilcisidir.

2016-17 sezonunda Maltepespor takımını play off hedeflerini gerçekleştirecek düzeyde bilgi birikimi ve donanımı olan, deneyimli, sevk ve idare konusunda tecrübeli, kriz yönetiminde beceri sahibi bir antrenör aranıyor.

Bu göreve talip olan hocalar da eğer bu özellikleri taşıyorlarsa, kendilerine güveniyorlarsa, Saha ve tesis konusunda yaşanacak olumsuzlukları aşabilecek kapasiteleri varsa yönetim kuruluna aracı koymadan baş vurabilirler, kendilerini anlatabilirler, ikna ettikleri taktirde de işi alabilirler.

Maltepespor başkanı ve yönetimi de Antrenör konusunda acele etmemeli, iyi araştırmalı doğru karar vermelidir.

Kısacası Maltepespor kulübüne alınacak Teknik sorumluda  Liyakat aranmalıdır.

 

Bekleyip göreceğiz.

 

Kadir Küçükay

Spor yazarı ve yorumcusu

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.