istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Kadir Küçükay Yazıyor

0001

Başarısızlıkların % 99 u mazeret alışkanlıkları olan insanlar tarafından gelmektedir

 

George Carver’ın  çok sevdiğim bu sözünü yaşamım boyunca  Düstur olarak görmüşümdür,Bu yazıyı da bu sebeple yazıyorum

Gerçekten de yaşanılan tüm başarısızlıklarda mazeretler üretmeye bayılıyoruz, kimse yaptığı hatalarını kabul etmiyor, eleştirileri dikkate  almıyor  hep mazeretler üretiyoruz.

Oysaki iş yapanlar mutlaka hata da  yaparlar.

Ancak  yapılan hatalardan ders almamak aynı hatayı tekrar yapmak ahmaklık olarak nitelendirilir.

Futbol oyununda da bu gerçeği görüyoruz,

Genelde başkanları yöneticiler ,Antrenörler, taraftarlar, futbolcular, spor yazarları ve yorumcuları, kısacası  Futbolun tüm unsurları yaptığımız hataları asla kabul etmiyor çeşitli mazeretler arıyoruz,

Maltepe ilçemizin profesyonel ve Amatör futboldaki temsilcileri olan spor Kulüplerimizde de durum böyle değil mi ?

Herkes şampiyonluklara  odaklanmış, Kurumsallaşma, tesisleşme ve Alt yapı yatırımları düşünülmüyor, yaşamın gerçekleri göz ardı ediliyor.Geçici başarılarla şampiyonluklarla övünülmeye çalışılıyor.

1923 yılında kurulmuş Türkiye profesyonel liglerinde mücadele etmekte olan Maltepe spor kulübümüzün dikili ağacı yok, bugüne kadar gelmiş geçmiş yöneticiler de tesisleşme konusunda herhangi bir  bir yatırım yapmamışlar.

Yıl 2016 olmuş hala şöyle olmuş böyle olmuş mazeretler üretiliyor.

Kimse yapılan hatalarını kabul etmiyor, herkes kendisinden önceki yönetimleri suçluyor.Böylece olan da Profesyonel 3.lig kulübümüz Maltepespora oluyor.

Gördüğüm kadarı ile Kulübü seven bir kaç kişinin dışında herkes işine bakıyor, kulübü umursayan başarılı olmasını isteyen yok.

Durum böyle olunca da Maltepespor kulübümüzün  başarılı olması mucizelere kalıyor.

Maltepespor kulübü Başkanı İlhan Özüpekoğlu’nun  yönetim kurulundaki bazı  üyelerin bıkkın olduklarını,heyecanlarını yitirdiklerini, kerhen görev yaptıklarını, deplasmanda oynanan maçlar dışında Maltepe Stadında oynanan maçlara dahi gelmediklerini görüyoruz.

Başkan İlhan Özüpekoğlu ve yönetim kurulunun derhal kongre yaparak Maltepe Spor kulübü yönetimine kulüp yöneticiliğinde  tecrübeli, çalışma arzusu ile dolu, heyecanlı yeni yöneticileri  almaları gerekiyor.

Yönetim kurulu üye sayısının da 37 değil 20 kişiye düşürülmesinin. yeni yönetim kurulu belirlenirken, kulübe  Maddi katkıda bulunamayan ama vakti müsait olan yönetici adaylarının da listeye alınmasının gerekli olduğunu düşünüyorum.

Maltepespor kulübünde Yeni yönetim kurulu ve yeni heyecan olmalıdır .

 

Sayılarımla

Kadir Küçükay

Spor yazarı ve yorumcusu

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.