istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Maltepesporlu Futbolculara Mentör Gerekiyor

0001

Maltepespor takımındaki Futbolcuların moral motivasyonlarının yükseltilmesi ve kaybolan  Özgüvenlerinin yerine gelmesi için  Mentör getirilmesi gereklidir.

 

Maltepespor takımına  Mentör gerekiyor:

 

2016-17 sezonunda ligde oynadığı 6 maçta 1 beraberlik 5 yenilgi ile 1 puanla grupta 18.sıradaki Maltepespor takımındaki futbolcuların moral motivasyonlarını ve özgüvenlerini yitirmiş durumda olduklarını gözlemliyoruz.

Kadrodaki bir çok futbolcuyu yakından tanıyorum, yeteneklerini ve kapasitelerini iyi biliyorum, ancak izlediğim maçlardaki performanslarını gördükten sonra açıkçası gördüklerime inanamıyorum.

Futbol oyununda bazen takımlarda sezon başında yapılan yanlış takım planlaması ve Antrenör seçimi sonrası  böyle durumlar yaşanır, takımlar da kötü gittiklerinde önlem alınması da zor olur, birden kendinizi ligin dibinde bulursunuz.

Maltepespor kadrosundaki  futbolcuların onurlu, karakterli ve kişilikli insanlar olduklarını, profesyonel olarak evlerine ekmek götürmeye çalıştıklarını, bu durumda olmayı da istemediklerini, her maç sonrası maçı kazanmış olarak Ailelerinin yanlarına gitmek istediklerini de vurgulamamız gerekiyor.

Tarsus İ.y maçında Maltepespor taraftarlarının takım ve futbolcuların aleyhinde yapılan tezahüratlar sonrası maç bitiminde soyunma odasında çoğunun üzüldüğünü ve bazı futbolcuların göz yaşı döktüklerini biliyorum.

Bu çocuklar Temmuz ayından beri 3,5 aydan bu yana Maltepespor kulübü için Antrenmanlarda ,kamplarda ve maçlarda ter döktüler emek harcadılar.

Sezona başladıktan  2.hafta sonra da Hocaları istifa etti, 3 hafta da geçici bir hoca ile çalıştılar ve maçlara çıktılar.Ligin 5.haftasında da  yeni bir hoca ile çalışmaya başladılar.

İsmail Batur hoca da bilgi birikimi ve donanımları ile Moral motivasyonu en alt düzeyde Demoralize olmuş, özgüvenlerini yitirmiş olan futbolcular ile ligin ilk devresini en az kayıpla bitirebilmek için  çalışıyor.

Maltepespor takımını buralara getiren bu futbolcular, bu takımı  buralardan üst sıralara  da çıkarmasını bilecek olan da  yine bu futbolcular olacaktır.

Her inişin bir çıkışı vardır sözünden hareketle Maltepespor takımının artık rakiplerinden daha fazla koşarak mücadele ederek kazanma odaklı futbol oynamaları gerekiyor, futbolcuların da bunun bilincinde ve sorumluluğunda olduğunu düşünüyorum.

Bu sebeple Maltepespor başkanı İlhan Özüpekoğlu ve yönetiminin Takımdaki futbolcuların moral motivasyonlarını, özgüvenlerini arttıracak bir Mentör getirmelerini öneriyorum.

Eğer isterlerse  bu konuda da uzman olan Sıtkı Aslanhan hoca ile görüşülmesini sağlayabilirim.

Maltepespor takımının  bu zor günleri atlatacağına inanıyorum.

Bu Maltepespor bizim başka Maltepespor yok.

Hep birlikte Bu Maltepespora sahip çıkmalıyız.

 

Saygılarımla

 

Kadir Küçükay

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.