istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Kızımıza Koca Aramıyoruz Maltepespora Hoca Arıyoruz

0001

Maltepe ilçemizin profesyonel 3.ligdeki  temsilcisi Maltepespor takımına hoca arıyoruz

 

Hoca seçerken Liyakat ön plana alınmalı:

 

2016-17 sezonunda 3.lig 3.grupta şampiyonluk parolası ile yola çıkan temsilcimiz Maltepespor takımı ligde oynadığı 7 maçta 1 beraberlik 6 yenilgi alarak grupta 18.sırada düşme hattında yer alıyor .

Maltepespor kulübü başkanı İlhan Özüpekoğlu ve yönetim kurulu sezon başında Yücel Çolak hoca ve ekibi ile yola devam etme kararı aldı.

Transfer çalışmalarında takımı hedeflerine taşıyacak futbolcular olmadığını gözlemledik, hazırlık kampında oynanan hazırlık maçlarında da alınan sonuçlar ile oynanan futbolu eleştirdik.  bazı oyuncuların performanslarının yeterli olmadığını gözlemledik ve yazdık.

Ancak hazırlık maçları ölçü değil cevabını aldık.

Darıca G.B Yenilgisi sonrası Teknik sorumlu Yücel Çolak hoca istifa etti, geçici olarak takımın başına geçen hoca ile de 3 maçta 1 beraberlik 2 yenilgi alındıktan sonra İsmail Batur hoca göreve geldi.

Grupta 17.sıradaki Maltepespor takımındaki futbolcular demoralize olmuş, özgüvenlerini yitirmiş durumda iken görevi devralan hoca bilgi birikimi ve deneyimleri ile 3 T metodu ile işe başladı.Sorunu Teşhis ederek Tespit etti ve Tedavi  metodunu uygulayarak çözüm aramaya başladı.

Görevde kaldığı 3 haftada futbolcuları tanımaya başladı, idmanlarda ve maçlarda performanslarını izledi ve değerlendirmeye çalıştı.

Yönetimin analiz ve maç izleme antrenörü teklifine de Türkiye’nin her tarafında tanıdığım hoca arkadaşlarım vasıtası ile bu konuyu çözerim dediğini duyduğumda çok şaşırdım.

Diyarbekır deplasmanında 3-0 yenilgi sonrası içeride Tarsus İ.y takımı ile oynanan maçta rakip takımdaki 14 forma numaralı oyuncu İlyas Kubilay Yavuz 2 gol attı 1 de asist yaptığını gördüğümde demek ki İsmail hocaya maçı izleyen arkadaşları eksik bilgi vermişler diye düşündüm,

Eğer hoca Tarsus İ.Y takımını Antrenöre izletti ise bu çok etkili oyuncu  İlyas Kubilay Yavuz ile ilgili özel önlem alınmasını önermesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Ayrıca 6 aydır piyasada olmayan sezon başı hazırlık çalışmalarına katılmayan geçen yıl oynadığı 2 maçta da önce sarı kart sonra da kırmızı kart ile oyun dışı kalan takımı 10 lişi bırakan Ahmet Mumin Papaker isimli oyuncunun 1 hafta yaptığı idmanla Bayrampaşa maçında oynamasının mantığını anlayamıyorum.

Bayrampaşa maçını izlemedim ama aldığım bilgilerle Teknik sorumlu İsmail Batur hocamızın iyi niyetinden şüphe etmiyorum ama takım kurgusunda hata yaptığını ve maç sonrası istifa ederek bedelini de ödediğini düşünüyorum.

Olmayınca olmuyor.

Bu sebeple Amatör ve profesyonel spor kulüplerinde Teknik sorumlu aranırken Liyakat aranmalı, ligde faal çalıştırdığı takımlarda başarılı olmuş Antrenör tercih edilmelidir .

Maltepespor kulübümüzün  başkanı İlhan Özüpekoğlu ve yönetim kurulunun iyi niyetinden şüphe duymuyorum, Antrenör seçiminde tavassut değil de Liyakat aramalarını öneriyorum.

Yazımızın başlığında belirttiğimiz gibi kızımıza koca aramıyoruz, Takımımıza Hoca arıyoruz.

 

 

Saygılarımla

Kadir Küçükay

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.