istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Kadir Küçükay Yazıyor

0001

Yenilgiye uğrayınca umutsuzluğa kapılma, her başarısızlıkta bir zafer duygusu yatar

 

Ünlü düşünür Germain Martin’in bu sözü bugünlerde tam da Maltepespor için söylenmiş gibi.

2016-17 sezonuna şampiyonluk parolası ile girilmiş ligin 8.haftasında oynanan 8 maçta 1 beraberlik 7 yenilgi ile 1 puanla  3.grupta 18.sırada yer alması bu başarısızlığı tarif ediyor.

İlhan Özüpekoğlu ve yönetim kurulunun kulüp yönetiminde sıkı para politikası ve mali disiplin uygulamaları ile hiç bir destek almadan Sahildeki tesis kirası ve Tff gelirleri ile yönetimin verdikleri paralarla  geçmişten gelen borçları ödeyerek, kulübü borç yükü altına sokmamaları ekonomik açıdan başarılı olduklarını ortaya koyuyor.

Ancak sportif açıdan bakıldığında aynı başarı ortada yok, alınan başarısız sonuçlar sonrası takımın 3.grupta 18. yani son sırada olması sportif açıdan başarısızlığı gösteriyor.

Buna sebep olarak da sezon başı yapılan takım planlamasındaki hataları gösterilebilir.

Şimdi tüm Maltepeli spor severler olarak geçmişte yapılanları tartışmak yerine bu takımın buralardan nasıl kurtulur konusunda hep birlikte hareket edilmelidir.

Herkes taşın altına elini koymalı Başkan İlhan Özüpekoğlu, yönetim kurulu, Teknik ekip ve futbolculara destek olunmalıdır.

Ligin ilk yarısının bitimine 9 hafta var bu da 9 maç 27 puan demektir. Maltepespor takımı da kalan  9 maçtan en az 20 puan çıkarmalıdır.

Bu da 6 galibiyet 2 beraberlik  1 yenilgi demektir.

Maltepespor takımının bu hafta deplasmanda Muğlaspor ile oynayacağı maç dönüm noktası ,alınacak galibiyet de bu çıkışın başlangıcı olabilir.

Neden olmasın ?

Bu sebeple Teknik sorumlu Şeref Özşan hoca, ekibi ve futbolculara güvenmek durumundayız.

Yazımızın başında belirtiğimiz gibi Yenilgiye uğrayınca umutsuzluğa kapılmayalım, her başarısızlıkta bir zafer duygusu yatar.

 

Saygılarımla

Kadir Küçükay

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.