istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Kadir Küçükay Yazıyor

1-02

Maltepespor takımına ocak ayında Ara Transferde en az 7 oyuncu gerekiyor

 

2016-17 sezonunda 14.haftaya gelindiğinde  Maltepespor takımında beklentiler karşılanamadı ve istenilen başarıya ulaşılamadı.

Sezon başında  takım planlamasında yapılan hatalar sonucunda bu başarısızlık geldi.

Maltepesporun bu kötü gidişini önlemek için ocak ayında yapılacak ara transferde bugüne kadar takımda verimli olamayan en az 8 oyuncunun gönderilmesi gerektiğini ve yerlerine ilk on birde banko oynayabilecek kapasitede ve alternatif olabilecek  toplan 10-12 oyuncunun alınması gerektiğini düşünüyorum.

Başkan İlhan Özüpekoğlu ve yönetiminin Teknik sorumlu Şeref Özşan hocanın vereceği rapor doğrultusunda gidecek ve kalacak  oyuncuların belirlenerek transfer çalışmalarına şimdiden başlamaları gerekiyor.

Maltepespor takımına ara transferde 1 sağ bek, 1 sol bek, 2 stoper, 1 orta saha sağ göbek, 1 orta saha  sol göbek, 1 santrfor olmak üzere en az 7 banko oyuncu alınmalı diye düşünüyorum.

Profesyonel 3.ligde güce dayalı futbol oynandığından takıma alınacak  futbolcuların öncelikle fizik kalitelerinin  iyi olması ,ikili  mücadele özellikli, futbolun 2 yönünü de oynayabilecek kapasitede olmaları gerekmektedir.

Maltepespor takımının orta sahasına Topu oyuna iyi sokacak, kenarlara oynanabilecek, yön değiştirebilecek, defans arkalarına final pasları atabilecek, Duran topları kullanabilecek, frikik atabilecek gol vuruşu iyi , yaratıcı özellikli  usta bir oyuncunun özellikle alınması şarttır.

Bugüne kadar oynanan maçlarda duran top atışlarından çalışılmış hareketlerden oluşan Korner veya Frikik atışından gol attığımızı göremedik.

Ligin 2.yarısında oynanacak olan maçlarda şampiyonluk, play off, ve ligden düşme mücadeleleri kızışacağından maçlar daha zor ve çekişmeli geçecek olduğundan, Maltepespor takımında da bu mücadeleleri kaldırabilecek kapasitedeki oyuncuların bulunması gerekiyor.

 

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.