istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Mask Girne Mahallesi Maltepe Kapalı Spor Kompleksinin Peşini Bırakmıyor

 

DSC_0010

Maltepe Amatör spor kulüpler birliği Mask Yönetim Kurulu  Girne Mahallesindeki Maltepe Spor Kompleksinin Beşiktaş spor kulübüne verilmesi konusunda Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban ile görüşerek müdahil olmasını istediler.

DSC_0008

Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban Mask yönetimi ile görüştü

DSC_0005

Mask başkanı Bayram Behram Kaçar

DSC_0002 DSC_0003

Zafer Yıldırım, Ümit Çoban

DSC_0004

Saim Atalay, Selçuk Uzun

DSC_0006

 

Mask Ak Parti Maltepe İlçe başkanı Av. Ümit Çoban’ı ziyaret etti:

 

Maltepe Amatör spor kulüpleri birliği yönetim kurulu üyeleri başkan Bayram Behram Kaçar ile birlikte Ak Parti Maltepe ilçe başkanlığına giderek ilçe başkanı Av. Ümit Çoban iler görüştüler.

,Maltepe Girne mahallesindeki Maltepe kapalı spor kompleksinin Beşiktaş spor kulübüne verilmesine tepki gösteren Mask yöneticileri Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban ile görüşerek, Maltepe ilçesindeki çok amaçlı kapalı spor kompleksinin Maltepe halkının hizmetinden alınarak profesyonel bir kulüp olan Beşiktaş spor kulübünün Hentbol takımına tahsis edilmesine tepkili olduklarını söylediler.

Maltepe Amatör spor kulüpleri birliği başkanı Bayram Behram Kaçar Maltepe ilçesinde 65 okulunu spor etkinliklerinin yapıldığı Maltepe Girne mahallesi kapalı spor kompleksinin Beşiktaş spor kulübüne verilmesinin yanlış olduğunu vurguladı ve bir an önce bu tasarruftan geri dönülmesini istediklerini belirtti.

Bayram Behram Kaçar Maltepe sınırlarındaki spor tesisinin Maltepe halkının kullanımına değil de sadece bir profesyonel kulübün kullanımına tahsisinin mantığını anlayamadıklarını, bu konuda kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban konu hakkında Çarşamba günü haberdar olduğunu, İstanbul Gençlik spor il müdürü ile görüştüğünü, kendisine Beşiktaş spor kulübü Hentbol takımının idmanlarını ve maçlarını İzmit’te oynadığını, bu sebeple Girne spor kompleksinde sadece maçları oynamak istedikleri bilgisini aldığını söyledi.

Av. Ümit Çoban eğer iddia edildiği gibi spor salonunun tamamının Beşiktaş spor kulübüne tahsisi yapılmış ise bunu ben de onaylamıyorum, Maltepe ilçemizdeki bir spor tesisinden önce Maltepeli hemşehrilerimizin yararlanmaları, boş vakit kalırsa diğerlerine verilmesi gerekir dedi,

Mask yönetiminden konu ile ilgili dosya hazırlamalarını talep eden Av. Ümit Çoban Ak Parti il başkanlığına  dosyayı vererek takipçisi olacağını söyledi.

Mask yönetimi Av. Ümit Çoban’a İbb Maltepe sahil spor tesislerinin tamamen İstanbul Sahil spor kulübüne tahsis edildiğini, Maltepe Amatör spor kulüplerine geç saatler tahsis edildiğini ve zorluklar çıkarıldığını, bu konuda da şikayetlerini  ilettiler.

Maltepe halkının hizmetinde olması gereken İbb Sahil spor tesislerinin sadece Sahil spor kulübünün hizmetinde olduğu, Sahil spor kulübünün Antrenörlerinin  maaşlarının , hatta spor malzemelerinin faturalarının dahi  İbb tarafından ödendiğini, bunun da adaletsiz olduğunu vurguladılar, bu konudan Maltepe ve çevre ilçelerindeki spor kulüplerinin yöneticilerinin rahatsız olduklarını ifade ettiler.

Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban İbb Maltepe sahil spor tesislerinden Maltepe ilçesindeki Amatör spor kulüplerinin yararlanması konusunda daha önce yaptığı girişimler sonucunda söz aldığını, ancak uygulamadaki aksaklıklardan haberi olmadığını, konu ile ilgili görüşmeleri tekrara yapacağının sözünü verdi.

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.