istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Dragos Sosyal ve Spor Tesisleri İnşaatının Son Hali Bu

Maltepe belediyesinin Maltepespor kulübüne verilmek üzere 2014 yılında yapımına başlanan ancak tamamlanamayan Dragos sosyal ve spor tesislerinin son hali yürekleri sızlatıyor.

Sosyal tesisleri için yapılan bina

Saha yapılabilecek alan

 

Dragos spor ve sosyal tesisleri ilgi bekliyor:

 

Maltepe belediyesinin önceki dönemde Maltepespor kulübüne verilmek üzere yapımına başlanan spor ve sosyal tesisleri  3 yıldır ilgi bekliyor.

1923 yılında kurulan fakat dikili ağacı olmayan Maltepespor kulübünü yıllardır  yönetenler tesis sorununu çözmeden geçici başarılar ile avunmuş lar çivi çakmamışlar.

2009-14 yılları arasında Maltepe belediye başkanlığı yapan prof. dr. Mustafa Zengin Maltepespor kulübüne tesis kazandırmak için Kızılay’ın belediyeye terk ettiği yaklaşık 7.000 metrekare alanda futbolcuların konaklayabileceği sosyal tesisleri ve İdmanların yapılabileceği 1 adet doğal çim zeminli saha yapımı için talimat vermişti.

Maltepespor kulübünde  yönetim kurulu üyesi olan Mimar Ahmet Gökhan Kanca da proje hazırlayarak inşaata başlanmıştı.

Yaklaşık 200.000 tl yatırım yapılarak sosyal tesis olarak kullanılacak olan binanın  kaba inşaatı tamamlandı.

2014 yerel seçimleri araya girdi ve Dragos sosyal ve spor tesisleri inşaatı yarım kaldı.

Aradan geçen 3 yıl içinde de hemen yanındaki Mavi tenis kulübünün  mahkeme süreci devam etti.

Halen atıl  durumda bulunan  Dragos sosyal ve spor tesisleri Bölgesel Amatör ligde mücadele eden ilçe temsilcimiz Maltepespor kulübü için sosyal ve spor tesisleri olarak yeniden düzenlenebilir.

Maltepespor kulübünün yeni başkanı Cahit Durhan ve yönetim kurulunun Maltepe ilçemizin sporu seven göreve yaptığı 3 yılda Amatör spor kulüplerine maddi manevi desteklerini esirgemeyen,Gülsuyu Asım Kara spor tesisleri ile Zümrütevler spor tesislerini Amatör spora  kazandıran, Maltepe Belediye başkanımız Ali Kılıç ile görüşerek en kısa sürede bu inşaatın tekrar başlatılmasını sağlayabilirler.

Maltepe ilçemizin temsilcisi olan Maltepe spor kulübüne 10o yıl sonra tesis kazandıracak olan Ali Kılıç başkanımızın da kalıcı eser bırakmak adına bunu gerçekleştireceğini düşünüyoruz.

Ağanın eli tutulmaz diye de bir söz vardır.

 

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.