istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Maltepe Adalet Mitingine 2,5 Milyon Kişi Katıldı

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 gün önce Ankara’da başlattığı Adalet yürüyüşünün son durağı olan Maltepe mitingine 2,5 milyon kişinin katıldı.

   

Onur Akın

Zülfü Livaneli

  

 

Adalet Mitingine ev sahipliği yapan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç, CHP Maltepe ilçe başkanı Zeynep Alçınkaya Babacan ve belediye başkan yardımcısı Gültekin Karataş

 

CHP parti meclisi üyesi Kadir Gökmen Öğüt Tv kanallarına röportaj verdi

 

   

Karavan tuvalet

Maltepe kent konseyi başkanı Ozan Demir ve kent konseyi spor komisyonu başkanı Adem Kaya

Adalet Mitinginin düzenlenmesinde Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç’ın katkıları büyük oldu

 

Maltepe Maltepe olalı böyle kalabalık miting görmedi:

 

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güven parkta başlattığı 25 gün süren Adalet yürüyüşü Maltepe’de sona erdi.

Maltepe sahilindeki miting alanına yaklaşık 2 milyon kişi alanı doldurduğu için  1 milyon kişi de Bostancı Kartal sahil yolunda mitingi izlediği belirtildi.

Saat 18.00 de miting alanına giriş yapan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik, Ankara’dan İstanbul’a kadar yağmurda ve sıcakta Adalet için yol yürüdük.

Bizi bu yürüyüşte destekleyen yalnız bırakmayan tüm herkese teşekkür ediyorum.

Bu Adalet yürüyüşü sırasında bizi koruyan emniyet güçlerimize de  ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu biz haksızlıklara uğrayarak suçsuz yere hapishanelerde  yatan gazeteciler, memurlar ve vatandaşlarımız için, Ankara’dan İstanbul’a Adalet için yürüdük.

Hak hukuk Adalet, Hukukun üstünlüğü diyoruz.

Adalet bir gün herkese mutlaka lazım olacak .

Tek adamlık rejimine karşı mücadele ediyoruz.

Hepinize bize vermiş olduğunu destekler için teşekkür ediyorum dedi.

Maltepe sahilindeki miting alanına Chp il başkanı Cemal Canpolat, İl yönetim kurulu üyeleri Milletvekilleri Parti meclis üyeleri belediye başkanları, İlçe başkanları,Belediye meclis üyeleri Ulusal ve yerel basın mensupları , sanatçılar Onur Akın, Zülfü Livaneli ile Türkiye geneli ve İstanbul ilçelerinden olmak üzere yaklaşık 2,5 milyon kişinin geldiği görüldü.

Adalet mitingini organizasyonunda ev sahipliği yapan Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç ve ekibi ile CHP Maltepe ilçe başkanı Zeynep Alçınkaya Babacan ve ilçe yönetiminin de katkılarını unutmamak gerekiyor.

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.