istanbul evden eve nakliyat, rent a car

Kadir Küçükay Yazıyor

Maltepespor kulübü bugünlere nasıl geldi ?

 

Bölgesel Amatör lig temsilcimiz Maltepespor kulübünün tarihçesine ve bugünlere nasıl geldiğine birlikte bakalım.

Maltepe’de 1923 yılında Maltepe Gençlerbirliği spor kulübü kurulduğunu.

1949 yılında Maltepe Gençlik spor kulübü kurulduğunu.

1955 yılında Güneş spor kulübü kurulduğunu.

1957 yılında Aga spor kulübünün kurulduğunu.

1987 yılında Maltepe gençlik spor kulübü ile Aga spor kulüplerinin birleşerek Maltepe spor kulübünün kurulduğunu görüyoruz.

2 kulübün birleşmesi ile kurulan Maltepesporun 1988-89 sezonunda Türkiye Amatör futbol şampiyonasında Gölcük İhsaniye stadında oynanan maçı kazanarak grubunda 2.olarak Profesyonel 3.lige çıktığını.

1989-90 sezonundan itibaren aralıksız olarak toplam 12 yıl 3.ligde mücadele ettiğini.

2000-01 sezonunda profesyonel 3.lig 7.grupta ligin son haftasında deplasmanda Eyüp stadında Eyüpspor takımını kendi saha ve seyircisinin önünde 3-2 yenerek Türkiye profesyonel 2.lige çıktığı günleri iyi biliyoruz.

O muhteşem maçı da tribünde izlemiştim ve yaşanan şampiyonluğa gözlerim ile şahit olmuştum.

Kalede Ali Şahin, Ercan Konak, Güray Özbek, Kılay Kamacı, Bülent Gürol, Taner Baytar, Ramazan Sancak, Gökmen Ağbulak, Tayfun Küçükler, Cem Yanık isimli futbolculardan oluşan takımın Cem Yanık(2) ve Tayfun Küçükler’in attığı gollerle kazanılan maç şimdi bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor.

Maltepespor profesyonel 2.lige çıkmıştı.

Kulüp başkanı Hanefi Mutlu, Teknik sorumlu Ender Gonca takım kaptanı Ercan Konak ve diğer futbolcular bizlere o güzel günleri yaşatmışlardı.

Maltepesporumuz 2001-02 sezonundan itibaren 2005-06sezonuna dek peş peşe 5 sezon profesyonel 2.ligde mücadele etmişti.

2005-06 sezonunda ise profesyonel 3.lige düştü.

2006-07 sezonundan itibaren üst üste 4 sezon 3.ligde mücadele eden Maltepespor 2009-10 sezonunda bu kez Amatör lige düştü.

2010-11 sezonunda yeni kurulan Bölgesel Amatör lig 10.grupta şampiyon olan Maltepesporumuz  profesyonel 3.lige tekrar geri döndü.

2011-12 sezonundan başlayarak üst üste 6 sezon profesyonel 3.ligde mücadele eden Maltepesporumuz 2016-17 sezonunun sonunda tekrar Bölgesel Amatör lige düştü.

2017-18 sezonunda Bölgesel Amatör ligde mücadele edecek olan Maltepesporumuzun 1987 yılından bugünlere gelene kadar yaşadıklarını yazma ihtiyacı hissettim.

Maltepespor kulübünü 1987 yılından bu yana takip eden ve bu zaman zarfında yaşananları iyi bilen birisi olarak başkan Cahit Durhan ve yönetiminin 2017-18 sezonunda Bölgesel Amatör ligde hedefledikleri şampiyonluk başarısını bizlere yaşatmalarını diliyorum.

Transferde Antrenör ve futbolcu seçimlerinde yaptıkları çalışmaları olumlu bulduğumu vurgulamak isterim.

Bölgesel Amatör ligin en deneyimli Antrenörü Ergun Ortakcı ve ekibi ile anlaşmaları, transfer edilen oyuncuların bu ligin en üst düzeydeki futbolcuları olduğunu da görüyoruz.

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç’ın da Futbolcuların konaklama ve yemek ihtiyaçları konusunda gereken yardımı yaptığını, otel tahsis ettiğini de biliyorum.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın da Maltepespor kulübünün sorunları  ile yakından ilgilendiğini çözümü için gerekeni yaptığını da öğrendim.

Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Av. Ümit Çoban, CHP Maltepe ilçe başkanı Zeynep Alçınkaya Babacan ve MHP Maltepe ilçe başkanı Mesut Kamburoğlu olmak üzere belediye meclis üyeleri ve tüm siyasilerin  de Maltepespor kulübüne olan ilgileri bizleri çok sevindiriyor.

Maltepe ilçesinde yaşayan , Maltepe’de kazanan tüm unsurların bir araya gelerek verecekleri destekler ile Maltepesporumuzun 2017-18 sezonunda Bölgesel Amatör ligde başarılı olacağına inanıyorum.

Bu Maltepespor hepimizin.

Başka Maltepespor yok.

 

Saygılarımla

Kadir Küçükay

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.